Satış & Teslimat

 

 • parcahamisi.com kullanıcıları siparişlerini kişisel kullanım kolaylıklarına göre 3 farklı şekilde gerçekleştirebilmektedir.Bunlar müşteri temsilcilerimize telefon ile ulaşarak sipariş vermek, parcahamisi.com üzerinde bulunan üye sipariş sepet sistemini kullanmak, canlı destek üzerinden müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçmek gibi farklı seçenekler bulunmaktadır . Siparişinizi oluşturduktan sonra ödeme işlemi ise yine 3 şekilde yapılabilmektedir; Banka Havalesi, Kredi Kartı, Kapıda Ödeme (Nakit).
 • İletişim adresinde bulunan ofisimizden kesinlikle perakende parça satışı yapılmamaktadır. Bunun nedeni stoksuz çalışmamız ve ithalatçı firmanın ürünleri ile müşteriyi hiçbir aracı olmadan buluşturmamızdır. Stok maliyetlerini düşürerek müşteriye daha uygun fiyatlara yedek parça vermek kuruluş amaçlarımız arasındadır.
 • Ödeme işlemi yapılmış siparişlerinizin 3 iş günü içerisinde sizlere ulaştırılması taahhüt edilir. Bu durumu bozan bazı istisnai şartlar bulunmaktadır.Saat 16:00’dan sonra verilen siparişlerinizin için kargo çıkış işlemi bir sonraki iş gününe yapılır. ( Dolayısıyla kargo gönderi süresi 2 gün olan yerlere, 4 günde ulaşmış olur.)
 • Banka havalesi işlemi ile ödeme yapan kullanıcılar banka şubesinden kaynaklanabilecek durumlar nedeni ile hesaba geçmemiş veya geciken ödemeler için kargo işlemi bir sonraki iş günü yapılmaktadır.
 • Kargo firmasının 2 gün içerisinde ulaşamadığı ve şubesinin bulunmadığı mobil alanlara gönderim süresi uzamaktadır.
 • Olumsuz hava koşulları, doğal afetler, milli, dini bayramlar ve buna benzer tüm Türkiye genelinde veya sadece alıcının iline özel durumlarda kargolarınızın gönderim süresi uzayabilir.
 • Kapıda ödeme seçeneği ile siparişi verilen ürünlerin ödemesi nakit alınır. Kapıda ödeme seçeneğinde kredi kartı kabul edilmez. Kapıda Ödeme seçeneğine kaporta grubunda bulunan ürünler dahil değildir.
 • Alıcı tarafından teslim alınacak kargonun kutusu hasarlı, bozulmuş veya yıpranmış görünüyorsa; paket, kargo elemanı ile açılıp kontrol edilmesi önemle tavsiye edilir. Paket içerisinden ürünün hasar görmüş ya da kullanılmaz hale gelmiş bir durumu söz konusu ise, hasar tespit tutanağı tutturulması gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı olmayan ürünlerin, iadesi ve değişimi söz konusu değildir.
 • Teslim alınan ürünün kargo faturası yada teslim fişi olmayan siparişler için, alıcı parcahamisi.com’dan hak sahibi değildir. Lütfen dikkat ediniz.
 • İstanbul içi, araç sevkiyatı ile istediğiniz siparişleriniz için servis ücreti alınmaktadır. Bu ücret mesafeye göre değişkenlik göstermektedir. Talep olması halinde müşteri temsilciniz, adresinize bakarak bu ücreti size söyleyecektir. Eğer sipariş işlemini internet üzerinden oluşturmuş ve ödemesini yaptıysanız, talep ettiğiniz ürünler tarafınıza kargo ile gönderilecektir.
 • Özel kurye ile istediğiniz acil siparişler için müşteri temsilcisiyle görüşebilir ve ücreti onayladıktan sonra siparişinizi talep edebilirsiniz.